Radio 7 (128)

128k STEREO

Current track

Title

Artist


Tym żyje miasto – Poniedziałek

Written by on May 25, 2020

Młodzież zignorowała zakazy

Władze Toronto nie kryją swojego oburzenia po tym, jak mieszkańcy zignorowali zasady dystansu fizycznego, po tym jak duże tłumy zgromadziły się w parkach w miniony weekend aby cieszyć się letnią pogodą.

Pomimo wielokrotnych apeli urzędników, aby unikać dużych zgromadzeń tysiące ludzi pojawiło się w Trinity Bellwoods Park, w pobliżu Queen i Ossington. Tłumy młodych ludzi nie przestrzegały przepisów dotyczących dystansu społecznego, zupełnie je ignorując.

Burmistrz Toronto John Tory powiedział, że był rozczarowany widokiem tłumów w parku Trinity Bellwoods  i jeśli nic się nie poprawi, podejmie decyzję o jego zamknięciu.

Zasady dystansu fizycznego zostały zignorowane w wielu parkach w Toronto, gdzie tysiące ludzi zgromadziły się aby cieszyć się letnią pogodą, co bardzo rozczarowało władze. Na zdjęciu park Trinity Bellwoods w sobotę.

Brakuje mąki i rowerów

Epidemia koronawirusa wywołała rynkowe zjawiska, których nikt się nie spodziewał. Najpierw brakowało papieru toaletowego, teraz najbardziej poszukiwanymi przez klientów towarami są…  mąka oraz… rowery. 

Wraz z nadejściem wiosny i uwolnieniem przestrzeni do uprawiania sportu, Kanadyjczycy gremialnie postanowili się przesiąść na rowery. No i zaczęło ich brakować. Zniknęły ze sklepów jak świeże bułeczki, a nowych nie ma skąd wziąć. Ich światowa produkcja uległa załamaniu, pojawią się w sklepach dopiero w sierpniu.

Pomoc dla gospodarki, deficyt nieistotny

Prawie dwie trzecie Kanadyjczyków uważa, że rząd powinien wydać tyle, ile trzeba na odbudowę gospodarki po COVID-19, nawet jeśli oznacza to duże deficyty budżetowe. Zwolenników aktywnej polityki rządu (64%) jest prawie dwa razy więcej niż zwolenników cięć budżetowych, gdy minie najgorszy kryzys (36%) – wynika z badania firmy Abacus Data.

Wielkość długu federalnego na koniec 2020 r. może wzrosnąć do 1 bln dolarów, z 700 mld na początku roku. Według raportu PBO z końca kwietnia deficyt budżetowy wzrośnie z 24,9 mld w roku budżetowym 2019/2020 do ponad 252 mld w roku 2020/2021 i jest to bardzo optymistyczny scenariusz.


Reader's opinions