Radio 7 (128)

128k STEREO

Current track

Title

Artist


Tym żyje miasto – Czwartek

Written by on May 28, 2020

Obostrzenia w Ontario przedłużone do 9 czerwca

Rząd Ontario przedłużył wszystkie obowiązujące obostrzenia nadzwyczajne o kolejne dwa tygodnie, do 9 czerwca, w tym zakaz spotkań towarzyskich dla więcej niż pięciu osób.

W opublikowanym w wczoraj komunikacie prowincja zapowiedziała, że nadal pozostaną zamknięte place zabaw i baseny publiczne, zaś bary i restauracje w prowincji nadal nie będą mogły oferować posiłków wewnątrz lokalu. 

Ludzie powinni nadal przestrzegać wytycznych dotyczących zdrowia publicznego, ćwiczyć dystans fizyczny, nosić maskę, gdy zagrożony jest dystans fizyczny, i regularnie myć ręce. Jeśli podejrzewasz, że masz COVID-19 lub przyjdź do centrum diagnostycznego i poddaj się testowi. Zachowaj bezpieczeństwo – czytamy w komunikacie. 

Odmrożeni dentyści w Quebeku

Dentyści z prowincji Quebec wracają do regularnej pracy 1 czerwca. Mają jednak wiele obaw, głównie ze względu na wzrost kosztów leczenia. Przykładowo: niezbędna modyfikacja pojedynczego gabinetu stomatologicznego kosztuje od 2 do 5 tys. dol. – w zależności od tego, jakich zmian trzeba dokonać. 

Dodatkowo dentyści muszą zakupić specjalistyczne maski. Ponadto ocenia się, że kliniki będą działać co najwyżej przy 70 proc. dotychczasowych możliwości, więc praktyka będzie mniej opłacalna. Dlatego należy się spodziewać, że nastąpi też – wzrost cen.

Skandaliczne warunki w “domach grozy”

Kanadyjscy żołnierze, skierowani do pomocy w domach opieki dla osób starszych w Ontario, napisali raport o skandalicznych warunkach, które w nich panują. Wojskowi pracując w pięciu domach opieki w Ontario, opisali brud, karaluchy, zepsute jedzenie, przeterminowane leki, pacjentów z odleżynami, brak kąpieli dla pensjonariuszy, agresywny personel, niezmienianie ubrań ochronnych przez personel prowadzące do roznoszenia choroby, powtórne używanie wenflonów.

Podpisany pod raportem generał Conrad Mialkowski zwrócił uwagę na nieizolowanie pacjentów z koronawirusem, “kulturę strachu przed używaniem niezbędnych środków higieny, bo one kosztują” czy zamykanie środków potrzebnych personelowi na klucz.

Premier Ontario oznajmił, że jest to “najgorszy raport, jaki czytał podczas całej swojej kariery” i poprosił rząd federalny o dalszą pomoc wojska.


Reader's opinions