Radio 7 Mobile

DLA TELEFONÓW

Current track

Title

Artist

Current show

PRZED-PORANEK Z RADIEM 7

4:00 am 6:00 am

Background

Tym żyje miasto – Wtorek

Written by on February 23, 2021

Wyższe podatki w Peel

Rada Regionu Peel zatwierdziła budżet na bieżący rok, w tym podwyżkę podatku od nieruchomości i podwyżki stawek za prąd czy wodę –  zarówno dla właścicieli domów, jak i firm w Brampton, Mississaudze i w Caledon.

Podatek od nieruchomości zwiększono o 1,09 procent. Wzrost ten będzie kosztował przeciętne gospodarstwo domowe dodatkowe 50 dol. rocznie, a małe firmy około 90 dol. rocznie. 

Chaos na granicach

Mamy chaos na granicach. Osoby planujące przekroczenie granicy kanadyjskiej drogą lotniczą  twierdzą, że czekają po kilka godzin, próbując zarezerwować hotel kwarantannowy za pośrednictwem rządowego numeru telefonu, a wiele z nich w ogóle nie może się połączyć. 

Urzędnicy przepraszają i proszą o cierpliwość, zdaje się że skala problemu zaskoczyła ich. 

Tymczasem osoby, które nie dokonają rezerwacji przed podróżą, nie zostaną wpuszczone na pokład. Zgodnie z nowymi przepisami, które właśnie weszły w życie, podróżni powracający do Kanady muszą na własny koszt poddać się testowi COVID-19 na lotnisku. Następnie muszą spędzić pierwsze trzy dni kwarantanny w zamkniętym hotelu, czekając na wyniki i opłacając rachunek za pobyt, który może kosztować ponad 2000 dol.

Jedna z osób, które powracają do Kanady twierdziła w mediach, że czekała na połączenie z urzędnikiem w sprawie rezerwacji w hotelu… ponad sześć godzin, a sama rezerwacja zajęła co najmniej 25 minut.

Funkcjonariusz kradł opioidy

Były detektyw policji w Toronto, Paul Worden, który pracował nad wieloma głośnymi przypadkami zabójstw, podał się do dymisji po kradzieży opioidów z policyjnych szafek dowodowych z powodu uzależnienia od narkotyków.

Uzależniony funkcjonariusz współpracował i dobrowolnie ujawnił śledczym, że bezprawnie zażywał duże ilości opioidów, które przywłaszczył na własny użytek z powodu uzależnienia od leków przeciwbólowych na receptę. 

Jednakże niektóre narkotyki mogły być dowodami w sprawach karnych, więc teraz policja współpracuje zarówno z prokuratorami federalnymi, jak i prokuratorami, aby ustalić, jak może to wpłynąć na postępowanie sądowe.

MEM DNIA:


Reader's opinions