RADIO 7 TORONTO

- Aby słuchać - Naciśnij - TRÓJKĄT w kole.

Current track

Title

Artist

Current show

J E D Y N K A | POWTÓRKA

9:00 pm 12:00 am

Background

Chiny i UFO

Written by on 10/06/2021

Chiny powołują specjalną jednostkę śledzącą UFO

Chińscy naukowcy wojskowi informują o rosnącej liczbie nieznanych obiektów w przestrzeni powietrznej Państwa Środka. Jak wskazuje Chen Li z Akademii Wczesnego Ostrzegania Sił Powietrznych, w ostatnich latach analitycy byli wręcz przytłoczeni liczbą raportów, zgłaszanych zarówno przez źródła wojskowe, jak i cywilne. Zauważono, że może być to spore wyzwanie dla zachowania bezpieczeństwa kraju.

Z tego też powodu Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza postanowiła stworzyć grupę zadaniową, zajmującą się śledzeniem wspomnianych obiektów. Prace zespołu bazują w dużym stopniu na analizach wykonywanych przez sztuczną inteligencję. Jak wskazuje Chen Li, AI może „myśleć nieszablonowo” sprawdzając masę informacji rozproszonych w wielu pakietach danych, w różnym czasie i lokalizacjach. Może stworzyć niewidzialne dla człowieka połączenia, by w ten sposób ustalić, czym konkretnie był dany obiekt.

AI “Sztuczna Inteligencja” kontra UFO

AI przypisuje do każdego rozpoznanego obiektu wskaźnik zagrożenia, opierając się na kilku czynnikach, takich jak zachowanie, częstotliwość występowania, radioaktywność, czy konstrukcja aerodynamiczna. W ten sposób określane jest też przeznaczenia danej jednostki. Warto zauważyć, że choć informacje o UFO pobudzają wyobraźnię, to w zdecydowanej większości przypadków trudno mówić o możliwości ingerencji obcych

W ostatnim czasie temat UFO jest bardzo popularny

Zbadaniem niezidentyfikowanych obiektów powietrznych chce się zająć NASA.

Wcześniej UFO pojawiło się też na wideo US Navy, co wywołało spore poruszenie.

O UFO w ostatnim czasie pisano naprawdę dużo, ale też dużo w tym temacie mówiło się na poziomie administracji w USA. Do sieci trafiło wiele wojskowych nagrań, aż w końcu o raport poprosił sam Kongres Stanów Zjednoczonych. Teraz temat postanowił zbadać także nowy szef NASA, nominowany przez Joe Bidena.

Polskie przypadki UFO. 7 opisów ze zdjęciami.


Reader's opinions