RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

MUZYKA I ZDROWIE

5:00 pm 5:30 pm

Background

Tym żyje miasto – Sobota

Written by on 24/07/2021

David Cohen ambasadorem USA w Kanadzie

Prezydent Joe Biden nominował nowego ambasadora USA w Kanadzie. Został nim David Cohen, prawnik i lobbysta, który pracował w latach 90. jako szef biura burmistrza Filadelfii, a ostatnio jako główny doradca dyrektora giganta komunikacyjnego Comcast.
Cohen był gospodarzem pierwszej imprezy połączonej ze zbiórką funduszy w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej.
Niektórzy skrytykowali ten wybór, mówiąc że na reprezentanta USA w Kanadzie znów wybrano kogoś, kto hojnie finansował działanie partii, a nie ma żadnego doświadczenia doświadczenia w dyplomacji.
Więcej – TUTAJ.

Niektóre uczelnie żądają zaszczepień

Wszelkie szkoły policealne, szkoły wyższe i uniwersytety zostały zawiadomione przez władze resortowe, że powinny skutecznie zaplanować powrót do normalności, gdy zajęcia zostaną wznowione jesienią – bez ograniczeń pojemności i bez konieczności utrzymywania fizycznej odległości. Maski będą nadal wymagane w pomieszczeniach.


Niektóre szkoły oprócz istniejących ograniczeń – wprowadziły własne.
Np. Ryerson, Western University i U of T żądają by studenci mieszkający w akademiku byli musieli zostać zaszczepieni, a np. Seneca College wymagać będzie od wszystkich studentów i pracowników dowodu szczepienia, aby znaleźć się w kampusie.
University of Toronto potwierdził, że studenci nie będą musieli być zaszczepieni, aby uczęszczać na zajęcia.

Nowy Brunszwik znosi wszelkie obostrzenia

Nowy Brunszwik znosi w najbliższy piątek wszelkie ograniczenia covidowe w prowincji i wchodzi w zieloną strefę bez ograniczeń – niezależnie od tego, czy prowincja spełni cele szczepień czy nie – zapowiedział premier Blaine Higgs.


Oznacza to, że wszystkie ograniczenia dotyczące podróży i zdrowia publicznego zostaną zniesione, a maski nie będą wymagane. Nie będą już wymagane ograniczenia pojemności w teatrach, restauracjach czy sklepach, a wymóg noszenia masek w miejscach publicznych zostanie zniesiony.