RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

PORANEK Z RADIEM 7 LIVE

6:00 am 9:00 am

Background

Tym żyje miasto – Piątek

Written by on 10/09/2021

Eksplozja w fabryce silikonu

Jedna osoba nie żyje, a inne są ranne po tym, jak doszło do eksplozji w fabryce chemicznej w Toronto, na północ od Thorncliffe Park.

Wybuch nastąpił w fabryce Siltech Corporation, wytwarzającej produkty silikonowe. Strażacy tłumili pożar za pomocą pianki. Stłumienie płomieni zajęło sporo czasu.

Ministerstwo Pracy Ontario bada przyczynę wybuchu.

Nie wystarczy testów domowych dla uczniów

Prawie dwa miliony uczniów powracają w Kanadzie do klas po raz pierwszy od pięciu miesięcy. W związku z tym Ontario wzrośnie zapotrzebowanie na testy na COVID-19.

Chociaż prowincja uruchamia właśnie nowy projekt testowania w niektórych szkołach, rząd spotyka się z krytyką, że program jest zbyt ograniczony.

Pilotażowy program testów domowych jest przeznaczony wyłącznie dla pracowników i uczniów, którzy są zarówno w pełni zaszczepieni, jak i bezobjawowi, i tylko w wybranych szkołach średnich. 

Oznacza to, że ogromna większość uczniów musi udać się do punktów diagnostycznych, jeśli chcą zostać przetestowani w przypadku zarażenia.

Ruszył TIFF

Rozpoczął się po raz 46. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto zarówno z seansami w salach z zachowaniem dystansu, a także w plenerze, jak i w sieci.

Potrwa do 18 września i oficjalnie zaprezentuje prawie 200 filmów.

Większość z nich będzie można zobaczyć w sieci w cenie 19-26 dol. za 4 godziny.

Podczas seansów z udziałem publiczności wymagane będą maski, oraz dowód pełnego szczepienia lub negatywnego wyniku testu zrobionego 48 godzin przed wejściem na salę.

Pełną listę seansów wraz z informacjami o biletach można znaleźć na stronie festiwalu:

https://tiff.net


Reader's opinions

Continue reading