RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

PORANEK Z RADIEM 7 LIVE

6:00 am 9:00 am

Background

Tym żyje miasto – Niedziela

Written by on 12/09/2021

Chcą podwyżek zamiast peanów

Pracownicy służby zdrowia domagają się podwyżek zamiast – jak to ujęli – gadania o „bohaterach” pierwszego szeregu. Rozmowy o nowym kontrakcie prowincyjnym zostaną wznowione w przyszłym tygodniu.

W związku z tym pracownicy służby zdrowia zorganizowali m. in.  wiecu przed siedzibą Ontario Hospital Association w centrum Toronto.

W  trakcie negocjowania nowego kontraktu zbiorowego prawie 70,000 pracowników szpitali w Ontario, którzy są częścią Kanadyjskiego Związku Pracowników Publicznych (CUPE) i SEIU Healthcare.

RCMP nie przeprosi czarnoskórych

RCMP z Nowej Szkocji oświadczyła, że nie przeprosi czarnoskórej społeczności miasta Halifax za częste stosowanie kontroli ulicznych, jakie były przeprowadzane prawie dwa lata temu.

Kontrole takie, obecnie zakazane w Nowej Szkocji, polegały na tym, że policjanci losowo zatrzymywali obywateli na ulicach i rejestrowali ich dane osobowe przechowując je w formie elektronicznej w archiwach. Często takie praktyki wymierzone były w młodych czarnoskórych mężczyzn, za co przeprosił już publicznie szefa policji w Halifax.

Niemniej RCMP nie zamierza składać formalnych przeprosin czarnoskórych, czego domagają się organizacje, działającej na rzecz osób pochodzenia afrykańskiego.

W Toronto mniej punktów wyborczych

Liczba punktów wyborczych, gdzie będzie można oddać swój głos w dniu wyborów, zmniejszyła się o ponad połowę w 11 okręgach aglomeracji Toronto. Jest to spowodowane pandemią i troską o to, aby umożliwić wyborcom fizyczny dystans. 

Elections Canada zapewniła ponad 14,000 lokali wyborczych na 20 września, co stanowi około 7% mniej w porównaniu z 2019 r. Jednak w samym GTA liczba punktów do głosowania zmniejszy się w tym roku o ponad 50%.

Z kolei w Mississaudze przybędzie lokali wyborczych w okręgach Mississauga-Streetsville oraz Mississauga Center.


Reader's opinions