RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

PORANEK Z RADIEM 7 LIVE

6:00 am 9:00 am

Background

Tym żyje miasto – Poniedziałek

Written by on 13/09/2021

Minimalnie rośnie płaca minimalna
Od 1 października nieznacznie wzrasta płaca minimalna w Ontario. Z $14,25 do $14,35 za godzinę.
Wzrośnie także minimalna płaca studentów z $13,40 do $13,50. O 10 centów na godzinę wzrosną również pensje barmanów i chałupników.
Wszystkie te płace przekroczyłyby już do tej pory próg $15, gdyby premier Doug Ford nie zamroził płacy minimalnej po przejęciu władzy kilka lat temu, ponieważ ówczesny plan zakładał, że ogólna płaca minimalna osiągnie $15,25 do końca bieżącego roku.
https://www.youtube.com/watch?v=FeQljDQc-8Y

Przybywa miejsc pracy
https://www.youtube.com/watch?v=hoF25vIl2aQ
Urząd statystyczny Statistics Canada poinformował, że w sierpniu w kanadyjskiej gospodarce przybyło 90 tysięcy miejsc pracy, co jest trzecim z rzędu miesięcznym wzrostem.
Stopa bezrobocia spadła do poziomu 7,1%, najniższego od wybuchu pandemii.
Wzrosty w sektorze usług po raz pierwszy spowodowały powrót zatrudnienia do poziomu sprzed pandemii, chociaż niektóre obszary nadal pozostają w tyle, takie jak handel detaliczny i usługi gastronomiczne.
https://www.youtube.com/watch?v=S7OIC-JOLYc

Leylah przegrała finał z inną sensacyjną nastolatką
Sensacyjna kanadyjska tenisistka Leylah Fernandez dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku ale nie udało jej się zostać mistrzynią. Wygrała Emma Raducanu, równie młoda tenisistka urodzona w Kanadzie ale reprezentująca Wielką Brytanię.
https://www.youtube.com/watch?v=hRydTS4kCaE
Jej osiągnięcie szczególne, gdyż zostałą pierwszą zawodniczką, która sięgnęła po tytuł wygrywając dziesięć kolejnych pojedynków w imprezie wielkoszlemowej. 
Jej triumf sprawił, że sklasyfikowana przed turniejem na 150. miejscu, w najnowszym rankingu znajdzie się na pozycji 23.


Reader's opinions