RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

PORANEK Z RADIEM 7 LIVE

6:00 am 9:00 am

Background

Tym żyje miasto – Wtorek

Written by on 14/09/2021

O’Toole obiecał milion nowych domów 

Lider Konserwatystów, Erin O’Toole, podczas pobytu w Whitby obiecywał inwestycje w budownictwo mieszkaniowe, transport oraz skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi szpitalne dzięki zwiększaniu rocznych transferów pieniężnych na służbę zdrowia minimum o 6% rocznie. W ciągu 10 lat Konserwatyści chcą zainwestować w opiekę medyczną rekordową sumę 60 miliardów dolarów.

O’Toole mówił też o wybudowaniu miliona nowych domów w ciągu trzech lat i zakazaniu nabywania nieruchomości przez obcokrajowców, którzy nie zamierzają przeprowadzić się do Kanady. Jego zdaniem posunięcia te dodatnio wpłyną na zahamowanie wzrostu cen nieruchomości.

Toronto Raptors wracają do domu

Koszykarze z Toronto Raptors wracają do Kanady, ale ich mecze obejrzą tylko zaszczepieni

W ubiegłym sezonie ligi NBA zmuszeni byli do występowania w Tampie na Florydzie ze względu na międzypaństwowe obostrzenia pandemiczne. Teraz dostali zielone światło na powrót, ale nie wiadomo jeszcze, w jakiej liczbie hala Scotiabank Arena będzie mogła się wypełnić. A wpuszczeni zostaną tylko zaszczepieni fani. 

Raptorsów czeka pięć meczów kontrolnych przed sezonem – dwa z nich rozegrają u siebie, pierwszy już 4 października.

Pielęgniarki krytykuje rząd i władze medyczne

Pracownicy służby zdrowia domagają się podwyżek zamiast – jak to ujęli – gadania o „bohaterach” pierwszego szeregu. Rozmowy o nowym kontrakcie prowincyjnym zostaną wznowione w tym tygodniu. W związku z tym pracownicy służby zdrowia zorganizowali m. in. wiec przed siedzibą Ontario Hospital Association w centrum Toronto.

Negocjacje nowego kontraktu zbiorowego obejmą prawie 70,000 pracowników szpitali w Ontario, należących do dwóch dużych związków zawodowych.

Tymczasem w całej Kanadzie – w wielu szpitalach – w poniedziałek przeprowadzono protesty pracowników służby zdrowia przeciwko temu w jaki sposób władze medyczne i polityczne zarządzają pandemią. Protesty takie organizuje organizacja pod nazwą Canadian Frontline Nurses.


Reader's opinions