RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

PORANEK | POWTÓRKA

6:00 pm 9:00 pm

Background

Tym żyje miasto – Środa

Written by on 13/10/2021

Większość uważa, że obostrzenia są “w sam raz”

60% obywateli Kanady uważa, że antyszczepionkowcom można odmówić pomocy medycznej. Również środowisko lekarskie coraz głośniej zaczyna sugerować, iż medycy powinni odmawiać leczenia pacjentom, którzy odmawiają zaszczepienia. Może warto mu przypomnieć, że w świetle Przysięgi Hipokratesa pomoc należy się każdemu.

Dane te pochodzą z badania wykonanego przez Nanos Research. Wynika z niego, że 40% Kanadyjczyków w pełni popiera odmowę świadczeń medycznych dla niezaszczepionych, podczas gdy 24% popiera, choć z lekkim wahaniem.

Większość Kanadyjczyków uważa też, że nowe obostrzenia nałożone przez kanadyjski rząd są „w sam raz”. 60% ankietowanych nie ma problemu z wymogiem zaszczepienia by dostać się do zamkniętych przestrzeni publicznych, a 63% z tym samym wymogiem dotyczącym miejsc pracy. Tylko 14% uważa takie obostrzenia za zbyt rygorystyczne. 

W badaniu pada również pytanie o to, kto powinien odpowiadać za upewnienie się, że klienci korzystający z usług danego biznesu są zaszczepieni. 

Co ciekawe, aż 56% uważa, że ta odpowiedzialność powinna spaść na właściciela biznesu, a tylko 18% wskazuje na pracowników rządu.

Wiec w sprawie tańszych mieszkań

16 października w Cooksville w Mississaudze przy 86 Dundas St. E. odbędzie się wiec oraz składanie petycji w sprawie tanich mieszkań. Organizatorem jest  stowarzyszenie ACORN, pomagających mieszkańcom o niskich i średnich dochodach.

Według ACORN, w dzielnicach o niskich dochodach obserwuje się coraz więcej inwestycji mieszkaniowych. W Cooksville ludzie o niskich dochodach stracili już ważne usługi dla społeczności, takie jak YMCA i Centrum Edukacji Dorosłych, na rzecz fantazyjnych rozwiązań korporacyjnych.

Stowarzyszenie promuje zagospodarowanie przestrzenne w przystępnych cenach mieszkaniowych, które spowodowałoby zmianę prawa, a co za tym idzie – gwarantowałoby zachowanie przez osiedla mieszkaniowe określonego procentu mieszkań niedrogich.

Mississauga znów zdrożała

Średnia cena nieruchomości w Mississauga utrzymała rekordowe tempo w zeszłym miesiącu, a ceny zarówno domów jednorodzinnych, jak i bliźniaków osiągnęły nowy rekordowy poziom.

Według najnowszego raportu rynkowego, średnia cena domu wolnostojącego w Mississaudze wzrosła w ciągu ostatniego roku o 329 tys. dolarów, czyli o 26% – do kwoty 1 mln 595 tys.

Z kolei średnia cena domu w zabudowie bliźniaczej również przekracza obecnie siedmiocyfrową granicę, osiągając nowy rekord we wrześniu na poziomie 1 mln 32 tys. 

To już drugi miesiąc z rzędu, gdy średnia cena bliźniaka przekroczyła milion dolarów.


Reader's opinions

Continue reading