RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

MUZYKA NOCĄ

12:00 am 2:00 am

Background

Ludzie chcą otrzymywać wypłaty w BTC

Written by on 20/11/2021

Wyniki globalnej ankiety przeprowadzonej przez międzynarodową firmę doradztwa finansowego – deVere Group – ujawniły, że 36% millenialsów i 51% osób z pokolenia Z byłoby zadowolonych, gdyby połowę swojej wypłaty otrzymywali w aktywach cyfrowych zamiast w fiatach.

Kryptowaluty to przyszłość pieniądza dla młodych

Branża kryptowalut, postrzegana przez wielu jako rewolucja finansowa i globalny postęp technologiczny, jest popularna głównie wśród osób poniżej 40 roku życia. Nic więc dziwnego, że ponad jedna trzecia osób urodzonych w latach 1980-1996 i 51% osób urodzonych w latach 1997-2012 chciałaby otrzymywać połowę swoich zarobków w bitcoinach i/lub altcoinach. Tak wynika z ostatniego badania przeprowadzonego przez deVere Group.

Nigel Green – CEO i założyciel firmy – wyjaśnił, że młodzi ludzie uważają tę klasę aktywów za atrakcyjną ze względu na rozwój technologiczny, który miał miejsce, gdy byli dziećmi. Dzięki „ogromnemu wzrostowi” innowacji w ciągu ich życia, zrozumieli oni „ogromny potencjał cyfrowych walut”.

Green dodał, że millennialsi i pokolenie Z wolą wspierać autonomiczną zdecentralizowaną cyfrową walutę oraz jej sieć płatności niż tradycyjny system, w którym kontrolę sprawują instytucje monetarne i rządy.

Oni wyraźnie wierzą, że kryptowaluty są nieuniknioną przyszłością pieniądza.

Jeśli zaś chodzi o millenialsów, to według innego badania, 47% takich milionerów zainwestowało co najmniej 1/4 swojego majątku w waluty cyfrowe. 30% z nich ulokowało połowę swoich aktywów na tym rynku.


Reader's opinions

Continue reading