RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

J E D Y N K A | POWTÓRKA

9:00 pm 12:00 am

Background

Tym żyje miasto – Poniedziałek

Written by on 29/11/2021

Wariant Omicron już i w Kanadzie

W związku z powstaniem nowej odmiany koronawirusa zwanej „Omicron”, Kanada zakazuje wjazdu wszystkim obcokrajowcom, którzy podróżowali przez południową Afrykę.

Ci, którzy już są w Kanadzie, są proszeni o poddanie się kwarantannie. Kanadyjski MSZ też przestrzega przed wyjazdem do Afryki Południowej.

Obecnie nie ma bezpośrednich lotów do Kanady z tego regionu czyli m. in. z  RPA, Mozambiku, Namibii, czy Zimbabwe. Omicron wykryto już w wielu krajach m.in. w Wlk. Brytaniii, Izraelu i Hongkongu.

Jak dotąd, odkryto dwa przypadki tego wariantu w Kanadzie u dwóch osób które przyleciały z Niagary.  Jest on uważany za „niezwykły” ze względu na zjadliwość oraz dużą liczbę mutacji.

Nowa twarz Partii Zielonych

Partia Zielonych Kanady ma nowego przywódcę. Jest nim Amita Kuttner, 30-letnia osoba, która identyfikuje się jako osoba niebinarna i transpłciowa.

Twierdzi, że chce położyć kres wewnętrznym kłótniom i „powrócić na właściwe tory” w czasie pełnienia swej roli, zanim Zieloni wybiorą kolejnego lidera.

Z zawodu jest astrofizykem z Vancouver i  mówi, że w obliczu powodzi i zmian klimatycznych, które wyniszczają kraj, jest to „właściwy moment”, kiedy polityka Partii Zielonych jest najbardziej potrzebna.

Benzyna staniała

Ceny benzyny, które w ostatnich miesiącach wzrosły do rekordowego poziomu, w niedzielę spadły o 11 centów do 1,32 centów – za litr najtańszego paliwa.

Obniżka jest efektem spadku cen ropy, spowodowanego wiadomościami o nowej odmianie koronawirusa wykrytej w Republice Południowej Afryki i obawami przed kolejnymi restrykcjami i lockdownami. 

Canadian Automobile Association podało, że najtaniej było na stacjach benzynowych w Manitobie, a najdrożej na Nowej Fundlandii i Labradorze – $1,58.

Mimo tej obniżki średnia krajowa cena benzyny i tak w ostatnim roku wzrosła już o 43%.


Reader's opinions

Continue reading