RADIO SIEDEM

Aby słuchać Naciśnij - TRÓJKĄT

Current track

Title

Artist

Current show

POLSKIE RETRO

2:00 am 4:00 am

Background

Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni 17/07/2020

[PODCAST]

Anna Maria[a] Wyszkoni, występująca głównie jako Ania Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów.

W latach 1996–2010 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała cztery albumy: Pan i Pani (2009), Życie jest w porządku (2012), Kolędy wielkie (2015) oraz Jestem tu nowa (2017).

Ania Wyszkoni bez wątpienia należy do grona najbardziej popularnych wokalistek w naszym kraju. Gwiazda od ponad dwudziestu lat nagrywa przeboje i koncertuje w całej Polsce. Nietrudno spotkać ją także podczas telewizyjnych festiwali.

Ania Wyszkoni – nowa piosenka

Ostatni album Anny Wyszkoni Jestem tu nowa pochodzi z 2016 roku. Promowały go takie hity jak Nie chcę cię obchodzić, Zanim to powiem czy Mimochodem. W czerwcu 2019 roku wokalistka zrobiła niespodziankę fanom i wydała chwytliwy kawałek Księżyc nad Juratą. Do piosenki powstał taneczny klip, w którym wystąpił znany z Tańca z Gwiazdami Tomasz Barański.

Ania Wyszkoni – wiek

Popularna piosenkarka ma obecnie 38 lat. Urodziła się 21 lipca 1980 w Tworkowie.

Ania Wyszkoni – Instagram

Gwiazda jest bardzo aktywna w social mediach, również na Instagramie. Często publikuje tam zdjęcia z życia prywatnego, z koncertów czy sesji zdjęciowych. Nie jest jej obca również funkcja stories oraz live. Znajdziecie ją pod nickiem: annawyszkoni_official.

Ania Wyszkoni – choroba

W 2016 roku u artystki wykryto raka tarczycy. Na szczęście, szybko poddała się ona leczeniu. Pomyślnie przeszła operację usunięcia guza, który mógł nawet poskutkować końcem jej kariery. Po przezwyciężeniu choroby, wokalistka bardzo zaangażowała się w uświadamianie ludzi, że należy się badać.